ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5122073
*
nr 512 2073
Spegel
Empiere-stil, höjd: 57
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 mars 2008
kl 16:14:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/2 12:09:47
1
300 kr
2/3 20:17:53
2
350 kr
2/3 23:00:23
3
Vinnande bud
3/3 08:11:41
4
450 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empiere-stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 512 2073
Spegel
Empiere-stil, höjd: 57
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 mars 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/2 12:09:47 | 1 | 300 kr |
2/3 20:17:53 | 2 | 350 kr |
2/3 23:00:23 | 3 | Vinnande bud |
3/3 08:11:41 | 4 | 450 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empiere-stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53